Η εφημερίδα μας

LS Efimerida Iounis 2018 001

 Για παλιότερα τεύχη εδώ

ΦΕΣΤΙΒΑΛ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΚΚΕ - 50 ΧΡΟΝΙΑ ΚΝΕ - Λεωφορεία για το Πάρκο «Αντ. Τρίτσης»

genikoΟι Οργανώσεις του ΚΚΕ και της ΚΝΕ βάζουν λεωφορεία για το Φεστιβάλ 100 Χρόνια ΚΚΕ - 50 Χρόνια ΚΝΕ, στο Πάρκο «Αντ. Τρίτσης». 

 

Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί τα εξής: 

Για το τριήμερο εκδηλώσεων του Φεστιβάλ, οι Οργανώσεις του ΚΚΕ και της ΚΝΕ δρομολογούν πούλμαν. Πιο συγκεκριμένα:

Πειραιάς

- Κέντρο Πειραιά: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30, Δημοτικό Θέατρο και Σάββατο στις 18.00, Δημοτικό Θέατρο και Αγ. Σοφία (Σαλαμίνος και Βλαχάκου).

- Πέραμα: Κάθε μέρα στις 18.00, Λ. Ειρήνης 73.

- Κερατσίνι: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30, πλ. Λαού (Ταμπούρια) και Σάββατο στις 18.00, πλατεία Λαού (Ταμπούρια), Λ. Λαμπράκη & Π. Φύσσα (Αμφιάλη), πλ. Χαραυγής (πρ. Μισαηλίδη), πλ. Κοσκινά (πρ. Ευφραιμίδη - Δραπετσώνα).

- Νίκαια: Κάθε μέρα, στις 18:00 από: πλατεία Κουμπάκη (Νεάπολη), πλ. Χαλκηδόνας, Περιβολάκι και Γενικό Κρατικό.

- Κορυδαλλός: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18.00, Πνευματικό Κέντρο (Πλειάδες - Λ. Λαμπράκη).

Γαλάτσι: Σάββατο, 18.00, Παλιό Τέρμα (Γαλατσίου και Βεΐκου).

Νέος Κόσμος: Σάββατο, 18:15 από Φραντζή και Ηλία Ηλίου.

Κουκάκι: Σάββατο, 18:30 από Πάρκινγκ Σταθμού Μετρό Συγγρού-Φιξ (Συγγρού και Φραντζή).

Πλ. Κολιάτσου: Σάββατο στις 18.00.

Πατήσια: Σάββατο, 18.00 από τέρμα Πατησίων στην τράπεζα Πειραιώς.

Ανατολικές Συνοικίες

- Βύρωνας: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Ταπητουργείο).

- Ζωγράφου: Πέμπτη - Παρασκευή 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από διασταύρωση Ούλοφ Πάλμε και Παπάγου.

- Ηλιούπολη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Μουσείο Εθνικής Αντίστασης.

- Καισαριανή: Κάθε μέρα στις 18:00 από πλατεία δημάρχου Π. Μακρή.

- Υμηττός: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Αγία Φωτεινή.

- Δάφνη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 18:00 από Γυμναστική Ακαδημία.

Νότιες Συνοικίες

- Καλλιθέα: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.15 και Σάββατο στις 17.30 από πλ. Δαβάκη.

- Ν. Σμύρνη: Πέμπτη - Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 17.00, πλατεία Αγ. Φωτεινής (Polis Park).

- Μπραχάμι: Πέμπτη στις 18.15, Παρασκευή στις 18.30 και Σάββατο στις 17.15, Αγ. Δημητρίου (πλ. Ελ. Βενιζέλου).

- Π. Φάληρο: Πέμπτη και Παρασκευή στις 18.00 και Σάββατο στις 16.45, Αμφιθέας (πλ. Ντάβαρη).

- Γλυφάδα: Παρασκευή και Σάββατο στις 18.00, Αγ. Τρύφωνα

- Ελληνικό: Παρασκευή στις 18.10 και Σάββατο στις 17.15, πλ. Σουρμένων.

- Αργυρούπολη: Παρασκευή στις 18.20 και Σάββατο στις 17.30, δημαρχείο Αργυρούπολης.

- Αλιμος: Παρασκευή και Σάββατο στις 18.00, Δωδεκανήσου 65.

Μεσόγεια - Λαυρεωτική (κάθε μέρα):

- Γέρακας: 18.30, ΕΛΤΑ (Μαραθώνος 93).

- Γλυκά Νερά: 18.40, πλατεία Βασιλόπουλου.

- Καλύβια: 18.30, δημαρχείο Καλυβίων.

- Κερατέα: 18.20, πλ. Αγίου Δημητρίου.

- Κορωπί: 18.00, «Σκλαβενίτη».

- Παιανία: 18.20, διασταύρωση Λαγού.

- Λαύριο: 18.00, Αγαλμα Μεταλλωρύχων.

- Μαρκόπουλο: 18.40, Φανάρια νεκροταφείου.

- Παλλήνη: 17.30, εκκλησία Αγ. Τρύφωνα.

- Αρτέμιδα: 17.30, Μέδουσα.

- Ν. Μάκρη: 18.00, κεντρική πλατεία.

- Ραφήνα: 18.20, κτίριο πρώην ΟΤΕ


Πηγή: www.902.gr